medyauzmani.com
Amerikan altyapısına yönelik saldırı durdurulacak – Özgün Fikirler

Amerikan altyapısına yönelik saldırı durdurulacak

Ukrayna- Rusya Savaşla birlikte Kremlin ile Washington arasındaki gerilim doruğa ulaştı. Zaman zaman birbirini tehdit eden iki dünya gücü ABD ve Rusya arasında yeni bir mücadele yaşandı.

TÜM RUSYA ŞAŞIRDI

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, video konferans platformu Zoom’da düzenlediği basın toplantısında Beyaz Saray muhabirleri için ABD dış politikasını değerlendirdi. Kirby’ye, Rusya Dışişleri Bakanlığı Yetkilisi Konstantin Vorontsov’un Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’ndaki bir toplantısında, ABD’nin Ukrayna’ya yardım etmeye devam etmesi halinde ortak uydularının Rusya’nın “yasal hedefleri” olabileceği yönündeki sözleri soruldu.

“HERKES CEVAP VERECEK”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’daki savaşı sürdürmesinin “tetikleyici ve tehlike” olduğunu vurgulayan Kirby, “Ukrayna’yı açık ve dürüst bir şekilde desteklemeye devam edeceğiz. Hiçbir şey rotamızı değiştirmeyecek. Sadece ABD’ye herhangi bir saldırının olacağını söylemeliyim. altyapıya cevap verilecektir.”

YANIT GELİŞTİRİLDİ

Cumhuriyetçilerin “Biden Ukrayna’ya açık çek verdi” iddialarını şiddetle reddeden Kirby, “Çek vermedik. Yapılması gereken her şeyi yaptık” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın