medyauzmani.com
Almanya’dan Rusya’ya nükleer uyarı: Dünya için tehlikeli olur – Özgün Fikirler

Almanya’dan Rusya’ya nükleer uyarı: Dünya için tehlikeli olur

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya’yı nükleer silah kullanmaması konusunda uyardı. Scholz, AB’nin Prag’daki gayrı resmi toplantısından sonra şunları söyledi: “Nükleer silah kullanımına izin verilmiyor.” dedi. Scholz, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki yasadışı ilhakını artık tanımayacağını da vurguladı.

Scholz, Prag’daki AB zirvesinin ardından yaptığı konuşmada Rusya’yı uyardı.

“BU DÜNYADAKİ MUTLULUK”

Scholz, Rusya’dan gelen bu tür tehditlere net bir yanıt verilmesi gerektiğini açıklayarak, şunları kaydetti: “Bu cevap şöyle olmalı; herkes durmalı. Dünya için tehlikeli olurdu. ” dedi.

Scholz, toplantıda son gelişmeleri ele aldıklarını ve Ukrayna’ya siyasi, ekonomik ve askeri desteği yeniden teyit ettiklerini söyledi.

Almanya Şansölyesi, “Prag’dan net bir mesaj gönderiyoruz; Avrupa ülkeleri sıkı bir şekilde Ukrayna’nın yanında duruyor. Bağımsızlığını ve bütünlüğünü korumak için Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğiz.” kelimesini kullandı.

Scholz ayrıca, Avrupa ülkelerinin tartışmalı bir referandumun ardından geçen ay Rusya’nın Doğu Ukrayna’yı yasadışı ilhakını artık tanımayacaklarında ısrar etti. “Bizim için bu sahte referandumlar kabul edilemez.” dedi.

kaynak: AA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın