medyauzmani.com
Almanya Başbakanı Scholz, ABD Başkanı Biden ile görüştü – Özgün Fikirler

Almanya Başbakanı Scholz, ABD Başkanı Biden ile görüştü

Scholz ve Biden konuşmalarında, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı kısımlarını ele geçireceği ve Birleşmiş Milletler (BM) anlaşmasının temel ilkelerini ihlal edeceği ve başka bir ülkenin topraklarını zorla almaya çalışacağı ve bunun olmayacağı konusunda anlaştılar. kabul.

“Bu aynı zamanda Rus vatandaşlarının Başkan Putin’in hataları için ödemesi gereken acı bedeli de gösteriyor” dedi. kelimeler kullanıldı.

Konuşmada, Scholz ve Biden’ın Moskova’nın son zamanlarda yaptığı nükleer tehditleri uygunsuz bularak eleştirdiği ve bunun Rusya için olumsuz sonuçlar doğuracağı konusunda anlaştıkları söylendi.

İki liderin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den savaşı durdurma ve birliklerini Ukrayna topraklarından çekme taleplerini yineledikleri, Ukrayna’nın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü geri kazanmasında desteklemeye devam edeceklerini vurguladıkları bildirildi.

Scholz ve Biden’ın, Nord Stream 1 ve Nord Stream 2 doğalgaz boru hatlarına karşı yaşananları kınadıklarını açıklarken, temel kaynakların kötüye kullanılmasının kabul edilemeyeceği ve sonuçlarıyla yüzleşilemeyeceği kaydedildi.

kaynak: AA

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın