medyauzmani.com
ALES 3 programlaması başladı mı? ALES 3 Başvurusu ne zaman başlayacak? ALES 3 Son başvuru tarihi! – Özgün Fikirler

ALES 3 programlaması başladı mı? ALES 3 Başvurusu ne zaman başlayacak? ALES 3 Son başvuru tarihi!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı, yani ALES, yılda üç kez yapılır. 2022’de yapılacak üç sınavdan ikisi tamamlandı. Üçüncü sınavı yazacak adaylar, ALES 3 faaliyetleri başladı mı? ALES 3 Programları hangi tarihte başlıyor? Sorularını araştırıyor. Peki ALES 3 programları başladı mı? ALES 3 Başvurusu ne zaman başlayacak? ALES 3 Son başvuru tarihi!

ALES 3 BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

ALES olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı başvuruları 30 Eylül – 10 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında yapılacak. Yani ALES 3 sınavı bugünden itibaren başlayacak. Adaylar başvurularını ÖSYM sitesinden ve “ÖSYM adaylarının bulunduğu adres” mobil uygulamasından yapabilecekler.

ALES UYGULAMASI NEDİR?

ALES ÖSYM’nin deyimiyle sınav, yükseköğretim kurumlarındaki öğretmen, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirmen ve müfredat planlayıcı pozisyonunda, kamuya açık veya diğer pozisyonlardan yapılması zorunlu bir sınavdır. öğretmenler.
Yüksek lisans programında değişiklik olarak kabul edilirse, lisans eğitimini tamamlamış olanlar lisans eğitimini tamamlayabilir ve lisans eğitimini başka ülkelerde alıp aynı sertifikaya sahip olanlar başvurabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın