medyauzmani.com
ABD’ye gideceğim ama diğerlerinin dediği gibi izin almayacağım. – Özgün Fikirler

ABD’ye gideceğim ama diğerlerinin dediği gibi izin almayacağım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretinin ardından ortaya çıkan bir başka haber daha haber da büyük bir etki yarattı. Erdoğan’ın ardından ABD’ye gideceğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi iktidar tarafından “onay almak” olarak yorumlandı.

“TÜM KORUYUCULARLA BİRLİKTE OLMAK İÇİN ABD’YE GİDİYORUM”

Sözcü gazetesinden Aytunç Erkin, Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretinin CHP’de de soru işareti oluşturduğunu söyledi. 9-13 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşecek ziyaretin zamanlaması ve niyetleri konusunda farklı düşünen CHP’li taraftarların olduğunu anlatan Erkin, iktidar kanadının CHP liderine şu yorumları sorduğunu söyledi. ABD’nin onayını alması için” diyen Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi;

“ABD’ye gideceğim ama bazılarının dediği gibi ruhsat almak için değil. Bilim ve teknolojide neler olduğunu görmek için, bilim yapanlarla, teknolojiyi yaratanlarla birlikte olmak için. Neoliberal politikalara karşı çıkanlarla birlikte olmak için. ve hükümeti koru.”

CHP LİDERİ ZIMPARALARLA TANIŞIN

Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinde neoliberal politikalara karşı olduğu bilinen ABD’li Demokrat senatör Bernie Sanders ile de görüşecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın