medyauzmani.com
ABD’den Türkiye ile ilgili tehlikeli hamle: Yunanistan açıkladı! – Urfa Hikâyeleri – Şanlıurfa Hikâyeleri – Özgün Fikirler

ABD’den Türkiye ile ilgili tehlikeli hamle: Yunanistan açıkladı! – Urfa Hikâyeleri – Şanlıurfa Hikâyeleri

Yunanistan ile ABD arasında geçen yıl imzalanan 5 yıllık Savunma Anlaşması’nın ardından Batı Trakya’nın Dedeağaç (Evros) limanına yüzlerce zırhlı araç, tank ve binlerce asker sevk edildi.

Yunan basınında yer alan bir habere göre, ABD’nin Teksas eyaletindeki Fort Hood bölgesinde ağırlıklı olarak helikopterleri bulunan 1. Ordu Havacılık Tugayı’nın Kasım ayında Dedeağaç limanına sevk edileceği açıklandı.

ABD VE YUNANİSTAN, BATI TRAKYA’DA TANKA ATIŞCILARIYLA ANLAŞTI

Haberde, Türk sınırına yakın İskeçe’de Yunan ordusu ile Amerikan Kara Kuvvetleri arasında Kayalar (Petrohori) köyünde bir eğitim kampı da yer alıyordu. “Yunan Tankı Mücadelesi” Adında bir tank mürettebatı yarışması olacağı söylendi.

600 ABD askeri DEDEAĞAÇ LİMANINDA

ABD 1. Piyade Tümeni ve Yunanistan 1. Ordu Havacılık Tugayının kıdemli subayları geçtiğimiz günlerde Stefanovikio’da Yunan Ordusu ve ABD Bölge Destek Grubu temsilcileriyle bir araya geldi.

Yunanistan’daki ABD Bölge Destek Grubu başkanı Brandon Marsh, “MDCA”Özellikle Stefanovikio ve Dedeağaç’tan ABD ve Yunanistan’ın helikopter kullanmak için en önemli iki yer olduğu söylendi.

Aynı anlaşmaya göre ABD’nin Dedeağaç Limanı’na kalıcı olarak 600 asker göndereceği açıklandı.

kaynak: HOPARLÖR

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın