https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
65 yaş üstü profesyonellerin beyanname vermeleri ve mükellef beyannamelerini vermeleri ne kadar sürer? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » 65 yaş üstü profesyonellerin beyanname vermeleri ve mükellef beyannamelerini vermeleri ne kadar sürer?

65 yaş üstü profesyonellerin beyanname vermeleri ve mükellef beyannamelerini vermeleri ne kadar sürer?

65 yaş üstü profesyonelim. Tek başıma çalışıyorum. Kesintisiz üretici, ihracat, işletme, geçici vergi, belge akışı, bilgi akışı süreklidir. Kendi şirketlerimi ve izin belgelerimi ne kadar sürede beyan etmem gerekiyor?

518 Sayılı VUK Tebliğine göre tüm beyanname ve bildirimler (2019 yıllık GV, 2019 yıllık kurumlar vergisi beyannamesi, 2020/1 dönem 1 ara vergi beyannamesi ve Form B, kompakt, KDV, stopaj, damga vergisi ve diğer her türlü Reklamlar dahil) ) (SGK reklamı hariç) Sokağa çıkma yasağının bitimini takip eden 15 günlük süre içinde ödenecek birikmiş vergiler aynı dönemde ödenecek. Yukarıdaki şartlara bağlı olarak, geçici vergi beyannamesi sokağa çıkma yasağının sona ermesinden sonraki 15 gün içinde verilecektir.

65 yaşımdaki mücbir sebeplerden dolayı herhangi bir vergi beyannamesi veremedim. (No. 518). Ama bir vergi levhası ayarlamak nasıl olurdu?

Yıllık beyanname verilmeden vergi levhası oluşturulmaz. Sokağa çıkma yasağı tarihini takip eden 15 gün için beyanname verilir ve vergi levhası oluşturulur. sorunsuz.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

65 yaş üstü meslek mensupları ve mükellef beyannameleri ne zaman verilir?

65 yaş üstü vergi mükellefleri ve meslek mensupları için mücbir sebep geçerlidir 01/06/2020 …

Dışarı çıkması yasak olan 65 yaş üstü serbest meslek sahipleri, müvekkilleriyle olan sözleşmelerini feshedebilirler.

Meslek mensubu mükellefler mücbir sebep kapsamında sokağa çıkma yasağına tabi midir?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın