medyauzmani.com
4 Analistten Haftalık Altın Tahminleri: Bu Seanslara Hazırlanın! – Özgün Fikirler

4 Analistten Haftalık Altın Tahminleri: Bu Seanslara Hazırlanın!

Cuma günkü güçlü ABD istihdam verileri, Federal Rezerv’in faiz oranlarını daha yüksek bir oranda artırmaya devam edeceği beklentilerini artırdı ve bu da doları güçlendirdi. Sonuç olarak, altın fiyatları Pazartesi günü bir haftanın en yüksek seviyesine geriledi. Okurlarımız için uzman altın tahminlerini ve piyasa yorumlarını bir araya getirdik.

Altın tahmini: şimdilik düşüş trendinde kilitli

Spot altın 1,677 dolarla 3 Ekim’den bu yana en düşük seviyesini gördü. Yazı yazılırken, günlük %0,87 düşüşle 1,680$’dan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri %1.35 düşüşle 1.686$’a geriledi. Bu sırada dolar endeksi (DXY) %0.2 yükseldi. Böylece altını diğer fonlara sahip alıcılar için daha pahalı hale getirdi. IG piyasa uzmanı Yeap Jun Rong, altın tahmini hakkında şunları söylüyor:

Altın fiyatları, ABD’de beklenenden daha sıcak bir istihdam raporunun öncülüğünde geçen haftaki beklenen yükselişten toparlanıyor. Sarı metal şu ​​anda düşüş trendinde kilitli.

Altın Tahmini: Spot altın 1.660$ ile 1.674$ aralığına düşecek

Altın genellikle enflasyona karşı bir korunma aracı olarak kabul edilir. Ancak ABD’de yükselen faiz oranları, getirisi olmayan altın bulma şansını artırıyor. kriptokoin.comAltın fiyatları, daha sıkı bir para birimi ve Amerika Birleşik Devletleri arasında Mart ayında 2.000 doların üzerine çıktığından bu yana 350 dolardan fazla düştü.

Reuters analisti Wang Tao, spot altının 1.660$ ila 1.674$ aralığına düşmesini bekliyor. Bu arada, dünyanın en büyük altın destekli fonu olan SPDR Gold Trust Holdings, Cuma günü 2,03 ton düşüşle Eylül sonundan bu yana en büyük çıkışını bildirdi.

“Altın çok fazla destekle eziliyor, gözler şiddetli bir patlama bekliyor”

Teknik analist Ross J Burland tarafından yapılan altın tahminleri ve teknik analizler aşağıdaki sektörlere işaret ediyor. Altın fiyatı, açılıştaki güçlü ABD doları nedeniyle haftanın başında baskı altında. Güçlü bir ABD borsası, tüccarlar verilere hazırlanırken daha yüksek faiz oranlarına yönelik bahisleri körükledi.

Altın 1.690 doların altında büyük bir kırılmaya yakın. Bu nedenle boğalar ertesi gün dışarı çıkacak veya güçlü bir muhalefetle karşılaşacaklar. Bu nedenle, 1.675$’ı düşünen yatırımcıların bir ara vermesi gerekecek.

Bununla birlikte, 15 dakikalık grafiğe göre, boğaların fiyatı, ayıların son 1.700 dolarlık direncine paralel olarak zorlaması mümkün. Bu sayede kaliteli tasarımlar yükselişte. Dolayısıyla yükselticilerin üzerindeki su miktarında da artış olacaktır. Bu, ABD TÜFE’sinden önce kapanabilecek bir piyasa yaratacaktır.

“Altın Kart Ekstraları”

CME Group altın vadeli işlem piyasalarındaki değişiklikler Cuma günü üst üste ikinci seansını gerçekleştirdi. Ancak bu sefer 756 kontratında bir artış oldu, bunu hacim izledi. Böylece, art arda üç günlük düşüşün ardından ortalama 18.8 bin sözleşme yükseldi.

Piyasa uzmanı Pablo Piovano, altının son hareketiyle ilgili aşağıdaki gerçekleri sunuyor.

Altın fiyatlarındaki Cuma günkü negatif fiyat, açık faiz ve hacimdeki artıştan kaynaklandı. Bu, düşüş trendinin zamanla devam etmesine neden olur. Şu anda, sarı metal, 1.730 dolarlık alandaki son yükselişin altında daha fazla zayıflığa neden oluyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın