medyauzmani.com
3 aylık muhtasar beyannamesi veren firmalar, personel alımına başladıkları aylarda MUHSGK beyannamelerini nasıl beyan etmelidir? – Özgün Fikirler

3 aylık muhtasar beyannamesi veren firmalar, personel alımına başladıkları aylarda MUHSGK beyannamelerini nasıl beyan etmelidir?

Mükelleflere ilişkin özet beyanname 3 aylık bir süre için sunulmuştur. Çalışan Mart ayında girildi. Özet beyan verme konusunda nasıl yapabilirim?

Tipik olarak, bir veya daha fazla çalışanı olanlar, vergi ve SGK kesintisini içeren aylık bir MUHSGK beyannamesi verir. İstenirse (tercih mükellefe aittir) MUHSGK ile 3 ayda bir vergi indirimi verilebilmektedir. (1-10 çalışanı olanlar için) SGK kesintileri sadece MUHSGK Bileşik Özet Tablosu ile aylık olarak verilecektir.

Merhaba, vergi mükellefi olmayan ve özel yapı sahibi bir kişi var. Özel inşaatlarda çalışan işçiler ise diğer ücret kategorisine girmekte ve vergi tasdikine tabi tutulmaktadır. Ancak muhtasar hizmet beyannamesi SGK bildirimlerini işçilere ulaştırmak için 003 muhtasar mükellefiyet açtık. İşçilerin gelir vergileri için vergi kartı düzenlemek yerine stopajlı gelir vergisi beyan edip ödeyebilir miyiz?

Hayır, muhsgk işçilere ücret verilmesine izin vermedi.

İşçiler GVK’nın 64. ve 118. maddelerine göre vergilendirilir.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makaledeki belirli içerikten yola çıkarak işinizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Gerçek veya tüzel, özel veya resmi kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılması sonucunda doğabilecek kayıp veya zararlardan sorumlu değildir.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın