https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
24 Mart’tan itibaren 10 gün rapor alan çalışana SGK’ya kayıp gün nasıl bildirilir? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » 24 Mart’tan itibaren 10 gün rapor alan çalışana SGK’ya kayıp gün nasıl bildirilir?

24 Mart’tan itibaren 10 gün rapor alan çalışana SGK’ya kayıp gün nasıl bildirilir?

24 Mart itibariyle bir çalışanımız 10 günlük sağlık raporu aldı. Firma Mart ayının ilk 2 gününü karşılar ve sonraki 6 günü SGK kapsamında ise SGK beyannamesindeki eksik 25 gün sayısı 6 mı olur yoksa 30 gün kuralına göre farklı bir uygulama mı olur?

Rapor başlangıç ​​tarihi 24 Mart ise raporda 8 günde bir 23 gün, Mart ayı için toplamda 31 gün

Nisan raporunun iki gününü girmelisiniz.

Mohasaqq beyannamenizi verirken, aylık beyannamelerin SGK kısmındaki vergi ve grid kısmını dolduruyoruz. Aylık hesabınızda bildirimde bulunmadan onay alıyoruz. Ancak muhsgk beyannamelerinde 3 ay boyunca vergi kısmı boş olduğu için ‘SGK bildirimleri’ bölümüne AGİ tutarını girdim. Vergi kesintilerinizi beyannamenizde beyan ediyorsanız, “Vergiye Tabi İşlemler” bölümüne “asgari geçim indiriminden düşülecek gelir vergisi kesintisi” tutarını da girmelisiniz. Bu uyarıyı veriyor, biz Ocak/Şubat ayında SGK dairesinde genel gelir vergisi ve gelir vergisi dairesini hiçe sayarak onayladık. Üç aylık dönemde Sosyal Güvenlik kısmı nasıl doldurulur?

Sigortalı için hesaplanacak asgari geçim indirimi tutarı bu bölüme yazılacaktır.

Burada belirtilen asgari geçim indirimi toplamı, vergi beyannamesi bölümünde belirtilen asgari geçim indirimi ile tutarlı olmalıdır.

_________________________________________________________________________

Bordro (LUCA) hesaplandığında asgari geçim indirimi, Ocak 2021’de işe başlayan ve 15 iş gününü tamamlamış bir kişi içindir. Bununla ilgili mevzuatın uygulanması vb. Orası? Aynı şekilde çalışan işçi ağına da ayda 10-15 gün tam mı verilmeli?

Ayda 30 günden az çalışanlar için asgari geçim indirimini hesaplamak aslında çok basit.

Bunlar için aylık ödenmesi gereken asgari geçim indirimi, normal olarak 30 gün çalışmış gibi hesaplanacak.

Ancak, çalışanın aylık ücreti ne olursa olsun, asgari geçim indirimi o yılın Ocak ayında yürürlükte olan asgari brüt ücret üzerinden hesaplanacak ve işçiye ödenen asgari geçim indirimi, ödenmesi gereken gelir vergisinden yüksek olamayacak. o aydaki iş günü sayısına göre asgari ücretten düşülecek asgari ücret olan asgari ücretten her ay kesilecek ve asgari geçim indirimi gelir vergisi tutarını geçmeyecek şekilde ödenecektir.

Bu konuya 265 Seri No’lu Gelir Vergisi Genel Tablosu’nun V. Bölümünde asgari geçim indirimi talebi ile değinilmiş; Ücretlinin yararlanacağı azami kesintinin ücret geliri üzerinden hesaplanan gelir vergisi ile sınırlı olduğu açıklanmıştır.

Boşanma davasının görülmesi sırasında kocanın davasında AGI kime verilir??

kadın çalışır ve mahkeme çocuklarını verirse; Kadınlar, çocuklar için Agi’den yararlanıyor.


Kaynak: ismmo
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın