medyauzmani.com
2020 yılı sonunda toplam satış hasılatı 5 milyonu aşan firmalar e-fatura ve e-defter uygulamasına ne zaman dahil edilecek? – Özgün Fikirler

2020 yılı sonunda toplam satış hasılatı 5 milyonu aşan firmalar e-fatura ve e-defter uygulamasına ne zaman dahil edilecek?

İmalat ve toptan satış yapan şirketin 2020 yılı cirosu 5 milyonu geçti. 01.07.2021’den itibaren e-arşiv ve e-faturaya, 01.01.2022’de e-deftere geçmeli miyim?

Yaptığınız notlar doğru. 2020 yılı cirosu olan firmalar 01.07.2021 tarihinde e-fatura uygulamasına, 01.01.2022 tarihinde e-defter uygulamasına dahil edilecektir.


2018 yılı veya takip eden hesap dönemlerine ait e-fatura uygulamasında kaydedilen toplam satış geliri 25 milyon TL’nin altında gerçekleşti. Temmuz 2020 itibarıyla toplam 26 milyon TL satış geliri elde etmiştir. Son elektronik konşimentonun geçmesi gereken tarih nedir?

25 milyon limiti aşıldığı için 01.01.2021 tarihinden itibaren elektronik konşimento kullanılmaya başlanacaktır.

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın