medyauzmani.com
2019 yılı hizmet faturalarını 2020 yılında kayıt altına alabilir miyiz? – Özgün Fikirler

2019 yılı hizmet faturalarını 2020 yılında kayıt altına alabilir miyiz?

Şirketimize 09/06/2020 tarihinde fatura gelmiştir. Fatura açıklamasında “2019 için bakım ücreti” yazıyor. İlgili faturayı gider yazabilir miyiz?

681 hesaba gider yazabilirsiniz.

2019 yılı hizmet faturasını 2020 yılında kayıt ettirebilir miyiz?

2020’de ilgili fatura

——————————- / ————————–

681 (b)

191 (b)

320 (bir)

——————————- / ————————–

muhasebe kayıtlarına kaydedilir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

Bir önceki yıla ait KDV beyannamesi düzeltilirse, sonraki tüm beyannameler düzeltilir mi?

İndirimli orana tabi geceleme ve konaklama hizmetlerinden kaynaklanan KDV iadesi nedeniyle atık bedeli alınmıştır…

İki yılı aşkın süredir aktiflerimizde kayıtlı olan gayrimenkullerin satışında KDV ve vergi muafiyeti bulunmaktadır…

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın