medyauzmani.com
2018 Yılı Bütçe Hedefleri Nelerdir? – Özgün Fikirler

2018 Yılı Bütçe Hedefleri Nelerdir?


Maliye Bakanı Naci Ağbal, hazırlanan 2018 yılı Bütçe Tasarısı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmek üzere yolladı. Hazırlanan bütçe tasarısının 2018 yılı hedeflerinin detayları haberimizde yer alıyor.

2018 YILI ORTA VADELİ PROGRAM HEDEFLERİ NELERDİR?

 • Makroekonomik istikrarın sürdürülmesi
 • Beşeri sermaye ve işgücünün kalitesinin artırılması
 • Yüksek katma değerli üretimin yaygınlaştırılması
 • İş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi
 • Kamuda kurumsal kalitenin artırılması

2018 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE AÇIĞI

Orta Vadeli Program’a bağlı olarak Merkezi Yönetim Bütçe Açığı’nın Gayri Safi Yurtiçi Hasılaya oranın % 1,9 olması bekleniyor.

TEMEL MAKROEKONOMİK HEDEFLER NELERDİR?

2018 yılında temel makroekonomik göstergelerde artış beklenmektedir.

KAMU MALİYESİ HEDEFLERİ NELERDİR?

2018-2020 YILLARI ARASINDAKİ MALİYE POLİTİKASININ HEDEFLERİ NELERDİR?

 • Ekonomik büyümeyi desteklemek
 • Ekonomik ve finansal istikrarı güçlendirmek
 • Enflasyonla mücadelede para politikası ile koordinasyon sağlamak
 • Yatırım, üretim, ihracat ve istihdama destek vermek
 • Eğitim, sağlık, sosyal hizmetler ve sosyal yardımlar ile güçlü bir sosyal devlet oluşturmak
 • Kamu harcamalarında etkinlik, verimlilik ve tasarruf sağlamak

Kaynak: Maliye Bakanlığı-2018 Bütçe Sunumu

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın