medyauzmani.com
2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibine 274 milyondan fazla ödeme yapılacak. – Özgün Fikirler

2 milyon 667 binden fazla ihtiyaç sahibine 274 milyondan fazla ödeme yapılacak.

Bakan Selçuk: “Yaklaşık 274 milyon TL fazladan 2 milyon 667 bin TL daha fazla ödeyeceğiz”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üç nakdi sosyal destek programıyla 2 milyon 667 bini aşkın ihtiyaç sahibine 274 milyonu aşkın ödeme yapılacağını açıkladı.

Bakan Selçuk, Mart ayı için şartlı eğitim/şartlı sağlık, çoklu doğum yardımı ve kronik hastalıklar kapsamında yapılan sosyal yardım ödemelerinin başladığını bildirdi.

İhtiyaç sahibi ailelere destek

Bakan Selçuk, çoklu doğum sonucu doğan çocuklar, ilk ve ortaokul çağındaki çocuklar, 0-6 yaş arası çocuklar ve hamile kadınlar için gebelik, doğum ve lohusalık döneminde ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak nakdi yardımda bulunduklarını bildirdi. 2 milyon 600 bin. 2 milyondan fazla hak sahibine 271 milyon ödeme yapılacağı açıklandı.

Kronik rahatsızlığı olan 1929 ihtiyaç sahibine 3,1 milyon TL

Selçuk, kronik hastalığı olanlara da nakdi yardımda bulunduklarını belirterek, ihtiyaç sahibi 1.929 kişiye 3 milyondan fazla destek sağlayacağız.

Bakan Selçuk, kronik hastalık yardım ödemelerinin 25 Mart 2021 tarihinden itibaren, diğer ödemelerin ise 24-29 Mart 2021 tarihleri ​​arasında yapılacağını söyledi.


Kaynak: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı TC
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın