https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
159 Hesapta döviz kuru değerlendiriliyor mu? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » 159 Hesapta döviz kuru değerlendiriliyor mu?

159 Hesapta döviz kuru değerlendiriliyor mu?

İthalat işlemleri için yurt dışı ön ödemelerimiz mevcuttur. 159 İthalat avans hesabını takip ediyorum. Hesap, 159’a kalıcı bir kredi veriyor çünkü bu, kademeli bir ödeme ve ürünler birkaç ay sonra geliyor. Bu hesabı para birimi değerlemesine tabi tutmamız gerekiyor mu?

159 hesap için döviz kuru değerlendirilecek.

KDV kuralını kur farkı faturasına “Muafiyetsiz İşlemler” bölümüne mi yoksa Diğer İşlemler bölümüne mi yazmak daha doğru olur?

Stopaj uygulanmayan işlemler de bu bölümde raporlanır.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın