https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
1 Temmuz’da elektronik fatura kullanmaya başlayacak firmalar e-defter uygulamasına ne zaman dahil olabilecek? - Özgün Fikirler
Anasayfa » Haber » 1 Temmuz’da elektronik fatura kullanmaya başlayacak firmalar e-defter uygulamasına ne zaman dahil olabilecek?

1 Temmuz’da elektronik fatura kullanmaya başlayacak firmalar e-defter uygulamasına ne zaman dahil olabilecek?

soda enerji içeceği vb. İthalat veya dış kaynak kullanımı yapan bir anonim şirketiz. 01.07.2020 tarihinden itibaren zorunlu olarak elektronik faturalamaya geçeceğiz. Elektronik defter uygulamasına ne zaman geçmeliyiz?

sayın meslektaşım; Mükellefin yasal zorunluluk kapsamında 01.07.2020 tarihli elektronik faturaya geçiş yapması durumunda 01.01.2021 tarihinde elektronik defter yükümlülüğü başlar.

Teknik olarak istediğimiz tarihe geri dönüp ihlal cezası riskini göze alarak bir elektronik arşivi faturalandırabilir miyiz? Sistem buna izin veriyor mu?

Sistemin teknik olarak yeterli olması yerine, tüm işletme belgelerinin VUK hükümlerine uygun olarak yasal süreler içinde düzenlenmesi gerekmektedir.


Kaynak: ISMMMO
Yasal uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler, resimler, tablolar, açıklama, yorum, analizler ve içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bir kişi veya kuruluşa özel profesyonel bilgi veya tavsiye sağlama amacı taşımaz. Tema olarak benzer olsa da her eser kendi koşullarından dolayı farklı tavırlar sergileyebilir. Bu nedenle, bu makalede belirtilen içerikten yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar vermeden önce bir uzmana danışmanız yararınıza olacaktır. Bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer her türlü içeriğin özel veya resmi makamlarca kullanılması sonucunda doğabilecek zarar ve ziyandan Muhasebe Haberler veya ilişkili kişi veya kurumlar sorumlu değildir. , gerçek veya tüzel kişi, kurum ve kuruluşlar.


benzer içerikler

1 Temmuz’dan itibaren hangi şirketlerin elektronik konşimentoya geçmesi gerekiyor?

Elektronik konşimento mükellefi bir firmanın ihracat yaparken elektronik konşimento düzenlemesi gerekir mi?

İhracat işlemlerinde elektronik konşimento zorunlu mu?

Kaynak: İŞKUR Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın