medyauzmani.com
1 Kasım 2022’den önemli konular – Fikirler – fikirler.net.tr – Özgün Fikirler

1 Kasım 2022’den önemli konular – Fikirler – fikirler.net.tr

1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekillerinin toplantısına katılacak.

(Yorum / 13.30)

HUKUKİ POLİTİKA

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2023 bütçe görüşmelerine katılacak.

(Ankara/10.00)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı ve AFAD tarafından düzenlenen “Afet İletişim Çalıştayı”na katılacak.

– Bakan Soylu, imzalanacak olan “Muhtar Akademisi Yükseköğretim Kurulu ile Protokolü” ve “Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı Yükseköğretim Kurulu ile Emniyet Genel Müdürlüğü Arasında Protokol” imza törenine de katılacak. YÖK Başkanı Erol Özvar.

(Ankara/09.45/15.00)

3- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, iki bakanlık arasında düzenlenen “Köy Yaşam Merkezleri Projesi İşbirliği Protokolü”nün imza törenine katıldı.

– Bakan Kirişci, “15. Uluslararası Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile 15. Sera, Bahçe Bitkileri, Fidan, Tohum, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı’na katılacak.

(Ankara/10.00/Adana/12.00)

4- TBMM’den

– HDP ve MHP grup toplantıları yapılacak.

– Bölge Meclisi’nde servet ile ilgili kanunları içeren Gelir Vergisi Kanunu ile diğer Kanun ve Yönetmeliklerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.

(Yorumlar/12.45/10.45/15.00)

MALİ ÇİZELGE

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜREK 2022 – Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi açılış törenine ve açılış törenine ve en etkileyici etkinliğe katılacak.

(İzmir/09.30-11.30)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bulgaristan Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Hristo Aleksiev ile görüşecek.

(Edirne/12.00)

ULUSLARARASI DİPLOMA

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ziyareti kapsamında Ankara’da bulunan Arnavutluk Dışişleri ve Dışişleri Bakanı Olta Xhaçka ile basın toplantısı yapacak.

(Ankara/17.00)

ŞİMDİ

1-Ceza Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, “Emek İhlallerine İlişkin Kararlar ve İhlallerin Sonuçlarının Giderilmesi” konulu bölgesel konferansa katılacak.

(Trabzon/10.00)

SPOR DALLARI

1- UEFA Şampiyonlar Ligi 6. maçların başladığı son hafta; Savaş A, B, C ve D gruplarında tamamlanacak.

2- Basketbol ULEB Avrupa Kupası 4. haftasında Türk Telekom, B Grubu’nda Polonya takımı Slask Wroclaw ile karşılaşacak.

(Wroclaw/22.00)

3- Basketbol Şampiyonlar Ligi D Grubu üçüncü haftasında Bahçeşehir Koleji deplasmanda Çek takımı ERA Nymburk ile karşılaşacak.

(Prag/20.30)

4- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi 2022-2023 sezonu Çukurova Belediyesi Adana Demirspor-PTT maçıyla başlayacak.

(Adana/17.30)

5- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Beşiktaş ile derbi hazırlıklarına başlayacak. Antrenman öncesi futbolculardan Juan Mata, medyadan gelen soruları yanıtlayacak.

(İstanbul/11.00/10.45)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın